3,5 miliona złotych na remont Łazienek Borowinowych! [ZDJĘCIA]

3,5 miliona złotych na remont Łazienek Borowinowych! [ZDJĘCIA]

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Krynicy-Zdroju nie będzie już straszyć swoim wyglądem. 28 września na deptaku przed Łazienkami Borowinowymi odbyło się uroczyste przekazanie władzom gminy promesy w wysokości 3,5 miliona złotych z Rządowego Programu Ochrony Zabytków.

Krynica-Zdrój co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów, którzy nie mogli nie zauważać wołających o remont Starych Łazienek Borowinowych. Od lat Łazienki nie spełniały już swojej funkcji, a spółka starała się o dofinansowanie prac remontowych. Ten moment wreszcie nadszedł – 28 września oficjalnie przekazano na ręce władz gminy promesę w wysokości 3,5 miliona złotych na renowację budynku.

Prace, zgodnie ze złożonym wnioskiem, będą obejmowały remont dachu i elewacji budynku Starych Łazienek Borowinowych.  Postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy zostanie przeprowadzone zgodnie z regulaminem naboru wniosków o dofinansowanie.  Zostanie ono ogłoszone nie później niż w dniu upływu terminu 12 miesięcy od dnia udostępnienia przez Bank Gospodarstwa Krajowego wstępnej promesy dla Gminy Krynica-Zdrój, której uzyskanie jest w opisywanym postępowaniu warunkiem niezbędnym – mówi w rozmowie z naszą redakcją Maksymilian Orłowiecki, kierownik biura zarządu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów.

Kierownik biura zarządu uzdrowiska dodaje, że prace potrwają od 12 do 18 miesięcy.  Dotacja przeznaczona jest wyłącznie roboty zewnętrzne przy budynku. Jak informuje Maksymilian Orłowiecki określenie sposobu zagospodarowania budynku pozostawiono decyzji Zarządu Spółki Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A.

 

fot. Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

Czytaj też:

Szturm na zamek nad Popradem. Do 14 października można „szturmować” za darmo