3,2,1... Start! Ścieżka pieszo-rowerowa oficjalnie otwarta. Jest szansa na jej przedłużenie do Kamionki... [ZDJĘCIA]

Licznie zgromadzeni sądeccy cykliści na czele z prezydentem Ludomirem Handzlem odbyli pierwszy oficjalny kurs po nowej ścieżce wzdłuż Kamienicy. W ten sposób otwarto trasę dla rowerzystów biegaczy i spacerowiczów. 

wsb3

-Pierwsze koty za płoty. Z pewnością takich ścieżek będzie więcej. Już myślimy o tym, jak połączyć tę pętlę z EuroVelo. W przyszłym roku ma ruszyć również duża inwestycja związana z progami na rzece Kamienica. 15 mln złotych z programu "Ryby" przeznaczone będzie właśnie na ten cel. Mam nadzieję, że to uporządkuje brzegi rzeki. Zapowiadamy też własne inwestycje rekreacyjne właśnie w tym rejonie. Wracamy nad rzekę i sądeczanie odzyskają ją dla siebie - mówił prezydent Ludomir Handzel.

Jak podkreślił - atutem ścieżki, który wyróżnia ją spośród innych, jest możliwość bezkolizyjnego poruszania się po niej cyklistów i piechurów.

Ścieżka być może będzie wydłużana w stronę Kamionki, a wkrótce pojawi się na niej oświetlenie oraz miejsca przeznaczone do odpoczynku.

 

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.