30 lat promieniują dobrem na cały świat…

30 lat promieniują dobrem na cały świat…

Promyczki Dobra, jubileusz

Już 30 lat śpiewając – promieniują dobrem. Choć pochodzą z Nowego Sącza, zasięg mają wręcz światowy. W minioną niedzielę jubileusz trzydziestolecia obchodził zespół Promyczki Dobra działający przy nowosądeckim Pałacu Młodzieży.

Zalążkiem „Promyczków” była skromna schola dziecięca w parafii św. Małgorzaty powołana do śpiewania przez ks. Andrzeja Mulkę. Jako datę powstania zespół przyjmuje ostatnią niedzielę maja, 31. maja 1992 roku, kiedy odbył się pierwszy publiczny występ zespołu w Parku Strzeleckim z okazji Dnia Matki połączonego z Dniem Dziecka.

Promyczkową przygodę przeżyło już około pół tysiąca dzieciaków w wieku od 3 do 17 lat. Dziś w zespole śpiewa blisko 70 osób. W dorobku „Promyczków Dobra” jest 18 płyt i 266 piosenek, z czego 103 to są utwory autorskie napisane specjalnie dla zespołu.

W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się w amfiteatrze w Parku Strzeleckim wzięli udział m.in. marszałek Witold Kozłowski, radna województwa Marta Mordarska oraz poseł na Sejm RP Jan Duda. Na scenie, oprócz jubilatów, wystąpili Mateusz Ziółko i raper Arkadio.

źródło: www.malopolska.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.