27-latek wpadł, gdy tankował skradziony samochód. Podróżował z mężczyzną, który również był poszukiwany

27-latek wpadł, gdy tankował skradziony samochód. Podróżował z mężczyzną, który również był poszukiwany

Niebieskie światło radiowozu

Samochód marki Mercedes Benz ,,zniknął” z jednej z posesji w powiecie nowosądeckim. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odzyskali auto. Jak się okazało, podróżował nim nie tylko złodziej, ale i inny poszukiwany mężczyzna.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu w piątek (16 kwietnia) około godziny 18:30. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania i już po dwóch godzinach namierzyli sprawcę, który podjechał skradzionym pojazdem na stację paliw. Co więcej, złodziej nie był sam.

Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Starego Sącza. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Skradzionym samochodem podróżował także 41-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie, który jak ustalili policjanci, był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w  Nowym Sączu w związku z popełnionym przez niego przestępstwem przeciwko rodzinie – informuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 41-latka doprowadzono do prokuratury, a 27-latek usłyszał od policjantów zarzut kradzieży oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Odzyskany samochód trafił natomiast do swojego właściciela.

fot. archiwum dts24.pl