26-28 lipca: Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

W dniach 26 -28 lipca odbędzie się 11 Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą, a zarazem 5 i 6 runda cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 9. runda Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. To jeden z najbardziej efektownych wyścigów, bowiem kierowcy nierzadko osiągają prędkość sięgającą aż 250 km/h.

Renault2

W Beskidzie Wyspowym pojawi się ponad 100 kierowców z 9 państw, wśród nich startujący bolidami liderzy Mistrzostw Europy - Christian Merli i Simone Faggioli. Merli jest rekordzistą limanowskiej trasy. Przejechał ją w czasie 1:51,398, ze średnią prędkością 178 km/h.

Impreza rozpocznie się w piątek 26.07 o godz. 11.30 otwartym dla kibiców technicznym badaniem kontrolnym, które przeprowadzane będzie przed Limanowskim Domem Kultury przy ul. Czecha 4. Tam także rozłożony zostanie pit-stop: mobilny serwis, w którym przez cały wyścigowy weekend bezpłatnie sprawdzić będzie można stan techniczny swojego samochodu.

Podczas wyścigu nie zabraknie oczywiście dodatkowych atrakcji dla kibiców. W okolicy startu ustawiony zostanie symulator, w którym będzie się można wirtualnie ścigać po precyzyjnie odwzorowanej trasie realnego wyścigu, zbierając punkty w Virtual Hill Climb Cup.

Jak co roku kibiców do punktów widokowych wozić będzie autobus. Dodatkowo trasę wyścigu i Ziemię Limanowską będzie można podziwiać z pokładu helikoptera.

Niewątpliwie największą atrakcją będą bolidy wyścigowe, zbudowane przez studentów krakowskiej AGH i Politechniki Śląskiej oraz możliwość przejazdu trasy prezentowanym przez partnera wyścigu - spółkę TAURON Polska Energia samochodem elektrycznym.

Wyniki online wraz z widokiem z rozstawionych na trasie kamer śledzić będzie można na stronach www.wysciggorski.pl , www.wyniki-online.pl, www.gsmp.pzm.pl.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji  - relacji posłuchamy w Radio Wyścigowym, na częstotliwości 100,3 FM.

Relację na żywo z wyścigów będzie można oglądać w sobotę i niedzielę w TVP 3 i TVP 3 Kraków. Reportaż z imprezy zostanie także nadany w TVP Sport i Motowizji.

Partnerzy zawodów to Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz TAURON Polska Energia S.A. Honorowym patronem wydarzenia jest Marszałek Województwa Małopolskiego- Witold Kozłowski.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.