Akcja “kwiaty za elektro-graty”. Castorama dziękuje sadzonkami wrzosów za oddanie zużytego sprzętu

Za starą pralkę będzie można dostać trzy sadzonki wrzosów, za 25 zużytych baterii – jedną. W najbliższy czwartek każdy, kto dostarczy do sklepu Castorama zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – będzie mógł odebrać za darmo wrzos. Akcja potrwa do soboty 26 września.

Elektrośmieci mamy w każdym gospodarstwie domowym – popsute pralki, lodówki, telefony, komputery, lampki biurkowe, a także wszelkie elektroniczne gadżety lądują w piwnicach i na strychach, bo nie wolno ich wyrzucać do pojemników z innymi odpadami. Jest okazja żeby się ich wreszcie pozbyć.

– Do naszych klientów trafi w tym roku ponad 250 tysięcy sadzonek kwiatów. Chcemy w ten sposób promować świadome wybory, które przyczyniają się do zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie. Niestety wciąż wiele z produktów elektronicznych lub elektrycznych trafia na wysypiska komunalne lub, co gorsza, do lasów. Dzięki właściwej utylizacji nie tylko nie ograniczymy takie sytuacje, ale również możemy nadać tym produktom drugie życie – mówi Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i projektów społecznych w Castoramia Polska.

Trzeba pamiętać, że elektrośmieci zawierają wiele niebezpiecznych związków, które nie powinny przedostać się do środowiska. Chodzi o rtęć, kadm, związki bromu i azbest. Substancje te powodują choroby układu nerwowego, kostnego, immunologicznego. Jeśli dostaną się do gleby i wód gruntowych – trafiają do organizmów roślin i zwierząt, a w konsekwencji do produktów, które spożywamy.

Uczestnicy akcji mogą otrzymać maksymalnie 10 sadzonek (niezależnie od liczby oddawanego sprzętu).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.