22222, czyli Jesienny Festiwal Teatralny zostaje w Starym Sączu na dłużej

25. Jesienny Festiwal Teatralny Fot. Wojciech Waliszewski

2-22 października 22 roku – to oficjalna już data kolejnego 26. JFT. Jubileuszowy, 25. Jesienny Festiwal Teatralny właśnie został podsumowany w Starym Sączu, a organizatorzy zapowiedzieli, że impreza zostaje w tym mieście na dłużej.

W ubiegłym roku festiwal z powodu pandemii nie odbył się, dlatego aktor i reżyser Janusz Michalik podkreślił, że trzeba było czekać na festiwal dwa lata. Natychmiast jednak poprawił go burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek:

– Czekaliśmy w Starym Sączu na festiwal teatralny nie dwa, ale dwadzieścia pięć lat. Ale po pierwszej edycji, która odbyła się w naszym mieście jestem przekonany, że ta impreza znalazła tutaj swoje stałe miejsce. Zapraszam do Starego Sącza na przyszłoroczny Jesienny Festiwal Teatralny.

Tymi słowami zostały rozwiane wątpliwości co do przyszłości festiwalu. Jeśli po cichu spekulowano, że powróci on do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, to deklaracja burmistrza Lelka przecięła wszelkie domysły. JFT zostaje w starosądeckim Sokole.

Jesienny Festiwal Teatralny stał się bardzo ważną imprezą w naszym kalendarzu – przyznał dyrektor CKiS w Starym Sączu Wojciech Knapik. – Przez lata mogliśmy się tylko przyglądać odbywającemu się w Nowym Sączu festiwalowi, ale robienie konkurencji takiej imprezie nie miało sensu. Kiedy jednak festiwal zmuszony był szukać nowej lokalizacji, a Stowarzyszenie Animatorów Kultury zwróciło się do nas z propozycją przeniesienia imprezy do Starego Sącza, to po prostu wykorzystaliśmy swoją szansę.

Burmistrz Jacek Lelek z dumą podkreślał, że m.in. dzięki Jesiennemu Festiwalowi Teatralnemu Stary Sącz zalicza się obecnie do najsilniejszych ośrodków kulturalnych w Małopolsce.

Proszę zauważyć, że budowanie tej pozycji nie dzieje się od dzisiaj, ale jest elementem konsekwentnej strategii – podkreślił Lelek. – Wspomnę tu tylko o Festiwalu Muzyki Dawnej, który odbywa się u nas od lat, a z czasem przybywały kolejne ważne imprezy. Stary Sącz zasługuje na rozwój turystyki kulturowej wyższego poziomu, dlatego nie gonimy za pewnymi wydarzeniami. Wiemy, co chcemy tu prezentować.

Fot. Wojciech Waliszewski

Czytaj również: “Bolek i Żabusia”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.