20 sierpnia, Szczawnica: opera barokowa: A.Denzi / A.Vivaldi "Praha nascente"

20 sierpnia o godz. 19 w Dworku Gościnnym w  Szczawnicy odbędzie się polska premiera zrekonstruowanej niedawno opery barokowej „Praga nascente da Libussa e Primislao” ( „O założeniu Pragi przez Libuszę i Przemysła”), z muzyką Antonia Vivaldiego, do libretta Antonia Denziego z 1734 roku.

Renault2

Opera została napisana dla hrabiego Franciszka Antoniego von Sporck – znawcy opery, mecenasa kultury i sztuki, założyciela pierwszego teatru operowego w Pradze Czeskiej oraz słynnego uzdrowiska w Kuks. Dzieło, w reżyserii Andrei Miltnerovej, zaprezentuje polskiej publiczności zespół pod dyrekcją Marka Stryncla: soliści, zespół wokalny, tancerze barokowi oraz orkiestra Musica Florea Praha.

Organizatorem Barokowych Eksploracji jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, współorganizatorami: Musica Florea Praha, Grupa Uzdrowisko & Thermaleo oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.

Tegoroczna edycja została odznaczona certyfikatem jakości przyznawanym przez międzynarodowe grono ekspertów i organizatorów Festiwali: EFFE LABEL.

Dyrektorem artystycznym i organizacyjnym Barokowych Eksploracji jest Agnieszka Żarska. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, ponadto organizowany we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.