20 lat, 8 tysięcy lat, 160 milionów złotych. W perspektywie przebudowa PUP

20 lat, 8 tysięcy lat, 160 milionów złotych. W perspektywie przebudowa PUP

Przez 20 lat Powiatowy Urząd Pracy wsparł blisko 8 tysięcy osób bezrobotnych kwotą 160 milionów złotych i współpracował z ponad 2 tysiącami firm. Uroczysta gala jubileuszowa odbyła się w Nawojowej, tam doceniono sądeckie lokomotywy przedsiębiorczości.  

Podczas świętowania wręczono nagrody w konkursie „Start w biznes z Urzędem Pracy”, skierowanym do przedsiębiorców, którzy w latach 2006–2025 rozpoczęli działalność gospodarczą dzięki wsparciu urzędu. W kategorii „Najdłużej działająca firma” laur otrzymało Biuro Rachunkowe Ewelina Aleksander, w kategorii „Firma zatrudniająca najwięcej pracowników” – LASTECH Jarosław Zychowicz, natomiast w kategorii „Firma innowacyjna” zwyciężył KingSoft Łukasz Garbacz.

Przyznano również tytuły „Pracodawca 20-lecia”. W kategorii „Mały przedsiębiorca” wyróżniono Ciastkarnię „JAŚ” S.C. Jan Olesiak i Beata Magiera, w kategorii „Średni przedsiębiorca” – Spółdzielnię Handlowo-Produkcyjną „Składnica” w Grybowie, natomiast w kategorii „Duży przedsiębiorca” tytuł otrzymały Zakłady Mięsne „SZUBRYT” Sp. z o.o. Za „Partnera Instytucjonalnego Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego” uznano Miasto i Gminę  Uzdrowiskową Muszyna.

– Powiatowy Urząd Pracy w ciągu swojej 20-letniej działalności wsparł blisko 8 tysięcy osób bezrobotnych kwotą 160 milionów złotych. To realne wsparcie dla przedsiębiorców i mieszkańców, którzy dzięki temu mogli rozwijać swoje firmy i realizować zawodowe plany. Dziękuję wszystkim pracownikom urzędu, dyrekcji oraz przedsiębiorcom za ich wkład w rozwój naszej ziemi sądeckiej – mówił podczas gali starosta Tadeusz Zaremba.

Nie zabrakło także jednego z najważniejszych odznaczeń nadawanych przez gospodarza powiatu. Srebrne Jabłka Sądeckie wręczono Teresie Klimek oraz Marii Kołodziejczyk w uznaniu za wieloletnią, sumienną i pełną oddania działalność zawodową oraz szczególne zasługi na rzecz mieszkańców i rozwoju regionu.

Całą uroczystość 20-lecia PUP uświetniły występy przygotowane przez pracowników oraz koncert Danuty Sowińskiej i Tomasza Gada.

Co ciekawe, zapadła decyzja o ponownym przygotowaniu projektu przebudowy siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. Dokumentacja ma zostać ukończona do końca bieżącego roku, a rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2028 rok.

Czytaj także: Sąsiedzi na pomoc pogorzelcom. Zbiórka idzie w zawrotnym tempie

Źródło/ fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 

Filmoteka dts24

211 Videos