15 września: Jesień Łabowska

Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu na scenie w łabowskim Parku (obok Centrum TUKAN) organizowana jest Jesień Łabowska. W tym roku spotkamy się 15 września już od godziny 13.

Renault2

Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentują dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maciejowej, zespoły tańca nowoczesnego Level, Primo, Fops, Freaks, Flash, dziecięce zespoły wokalne Śpiewające Nutki i Melodynki z GOK w Łabowej, zespół Jesteśmy, Roztoczanka, Violka Marcinkiewicz z zespołem i Magik Band a na koniec przewidziano wielka imprezę taneczną.

Oprócz wydarzeń muzycznych organizatorzy przygotowali Loterię Fantową, z której środki umożliwiają zakup nowych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych dostępne będą darmowe dmuchane zjeżdżalnie oraz animacje, powstanie również Bajkowy Plac Zabaw. Dorośli zaś zmierzą się w retro konkurencjach, które z pewnością przypomną im młodzieńcze lata.

Dla smakoszów regionalnej kuchni Koła Gospodyń Wiejskich przygotują wyjątkowe potrawy, będzie można skosztować m.in. pierogów, golonki, bigosu, proziaków, gołąbków, znajdzie się również coś na słodko. Strażacy z OSP tym razem zamiast gasić będą czuwać nad tym, aby ogień im nie zgasł i zajmą się przygotowywaniem potraw z grilla.

- Zapraszam serdecznie na naszą najważniejszą imprezę, to będzie wielki przegląd umiejętności wyjątkowych ludzi z terenu gminy Łabowa. Chcemy Państwu pokazać wszystko to, co mamy najlepsze i udowodnić, jakim wyjątkowym miejscem jest nasza Gmina – powiedziała Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa. 

Jesień Łabowska to wydarzenie, którego historia sięga 1976 r., kiedy to w kilku gminach naszego regionu powstał pomysł wspólnego organizowania imprezy pod nazwą Złota Jesień Popradzka.  W Muszynie, Piwnicznej, Starym Sączu, Podegrodziu, Łabowej, Grybowie odbywały się spotkania  w czasie, których prezentowany był dorobek kulturalny tych miejscowości. W każdym roku w jednej
z gmin odbywały się „centralne” obchody.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.