15 tysięcy artykułów o sądeckim sporcie trafi do Sandecji. To dzięki red. Weimerowi!

Rodzina śp. redaktora Daniela Weimera przekazała na rzecz Sandecji Nowy Sącz 15 tysięcy artykułów traktujących o sądeckim sporcie! Znaczna część tych materiałów dotyczy stricte nowosądeckiego klubu.

dts

- Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzinie śp. Daniela Weimera za przekazanie owocu jego 30-letniej pracy w postaci doskonale opisanych kronik z blisko 15 tysięcy artykułów o sądeckim sporciemówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu prezes klubu z miasta nad Dunajcem Tomasz Michałowski.

Czytaj również: Trener Sandecji po porażce 0:3: „Dwa szybkie gole ustawiły mecz”

- Wiele z tych tekstów dotyczy ukochanej przez redaktora Daniela Weimera Sandecji – dodaje prezes.

To kolejna inicjatywa mająca na celu utrwalenie historii Sandecji. Do końca miesiąca trwa akcja pod hasłem „Ocalić od zapomnienia - Stwórzmy razem Muzeum Sandecji". W czerwcu odnalazły się archiwalne materiały m.in. kroniki z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Materiały te zostały przekazane do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. W sierpniu odbyła się również kwerenda w archiwach we Lwowie, gdzie odnaleziono nieznane dotychczas dokumenty mówiące o pierwszych latach funkcjonowania Sandecji.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.