15 sierpnia, Zakliczyn: Letnia Akademia Muzyki – Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker

15 sierpnia, Zakliczyn: Letnia Akademia Muzyki – Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker

W ramach festiwalu „Emanacje” w zakliczyńskim Centrum Muzyki wystąpią studenci i pedagodzy Letniej Akademii Muzyki – Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.

Koncert odbędzie się 15 sierpnia o godz.19.

Letnia Akademia Muzyki to prestiżowy projekt edukacyjny obejmujący mistrzowskie kursy solowe i kameralne kierowane do utalentowanych młodych muzyków – studentów polskich uczelni artystycznych i ostatnich klas szkół średnich.

W 2014 roku Akademia zainicjowała współpracę z Filharmonią Berlińską. Współpraca ta kontynuowana jest w roku bieżącym, a pedagogami Akademii są soliści i członkowie Filharmonii Berlińskiej oraz Scharoun Ensemble – utworzonego w ramach legendarnej orkiestry zespołu kameralnego. Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz.

Letnia Akademia 2019 obejmuje kameralne i solowe kursy mistrzowskie w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas.

Projekt współorganizowany jest przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego Międzynarodowe Centrum Muzyki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama