4359236389_7da6b11ac5_o

15 sierpnia, Zakliczyn: Letnia Akademia Muzyki - Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker

W ramach festiwalu "Emanacje" w zakliczyńskim Centrum Muzyki wystąpią studenci i pedagodzy Letniej Akademii Muzyki - Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.

Renault2

Koncert odbędzie się 15 sierpnia o godz.19.

Letnia Akademia Muzyki to prestiżowy projekt edukacyjny obejmujący mistrzowskie kursy solowe i kameralne kierowane do utalentowanych młodych muzyków – studentów polskich uczelni artystycznych i ostatnich klas szkół średnich.

W 2014 roku Akademia zainicjowała współpracę z Filharmonią Berlińską. Współpraca ta kontynuowana jest w roku bieżącym, a pedagogami Akademii są soliści i członkowie Filharmonii Berlińskiej oraz Scharoun Ensemble – utworzonego w ramach legendarnej orkiestry zespołu kameralnego. Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz.

Letnia Akademia 2019 obejmuje kameralne i solowe kursy mistrzowskie w specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas.

Projekt współorganizowany jest przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego Międzynarodowe Centrum Muzyki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego.

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.