15-latek bohatersko odzyskał portfel staruszki. Otrzymał policyjne gratulacje

Sytuacja miała miejsce w tym tygodniu w godzinach porannych. 15-letni Mateusz jechał autobusem. W pewnym momencie przez okno zauważył, że jakiś mężczyzna kradnie portfel starszej pani, wsiadającej do pojazdu. Reakcja nastolatka była błyskawiczna.

wsb3

Chłopak wysiadł na następnym przystanku i pobiegł za złodziejem. Gdy dogonił mężczyznę, zażądał oddania portfela. Choć w pojedynkę nie udało mu się zatrzymać dorosłego, to własność staruszki odzyskał. Portfel zaniósł do szkoły, skąd odebrała go dzielnicowa osiedla Stare Miasto. Wkrótce wraz z zawartością trafił do właścicielki.

- Właśnie ta wyjątkowa odwaga Mateusza, jego natychmiastowa reakcja i obywatelska postawa, spowodowały, że szef sądeckich policjantów postanowił mu osobiście pogratulować - informuje Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowa KMP w Nowym Sączu.

Komendant insp. Jarosław Tokarczyk wraz z zastępcą podinsp. Adamem Bukańskim, spotkali się wczoraj z nastoletnim bohaterem. W obecności jego mamy Wioletty i Dyrektor Oddziału Gimnazjalnego przy Szkole Podstawowej nr 1 Jolanty Bodziony pogratulowali Mateuszowi odważnej reakcji.

- W trakcie spotkania okazało się jeszcze, że to nie jedyny przejaw troski 15-latka o los drugiego człowieka. Po koniec kwietnia, gdy przechodził ulicą Aleje Wolności jakiś mężczyzna spadł z ławki. Mimo że osoby zebrane wokół twierdziły, że jest nietrzeźwy, Mateusz natychmiast przystąpił do działania – sprawdził jego puls oraz oddech i  poprosił o wezwanie karetki - dodaje Iwona Grzebyk-Dulak.

fot. KMP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.