14 par nowosądeczan świętowało pół wieku małżeństwa [zdjęcia]

14 par nowosądeczan świętowało pół wieku małżeństwa [zdjęcia]

Nowy Sącz, złote gody

W Nowym Sączu po raz kolejny odbyła się wyjątkowa uroczystość. W ratuszowej sali spotkało się 14 par seniorów, których połączyło jedno – wszyscy wytrwali w miłości już 50 lat i świętowali tak zwane małżeńskie Złote Gody. Jubilaci otrzymali upominki i odznaczeni zostali medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Świętującym parom życzenia i gratulacje złożył prezydent Ludomir Handzel. Jak zaznaczał, ratuszową salę wypełnili znamienici mieszkańcy Nowego Sącza. Podkreślał, że medale, kwiaty i drobne prezenty to podsumowanie na przystanku wspólnej drogi.

– To właśnie wy dajecie świadectwo jak ważna jest ta druga osoba, która idzie z wami przez życie. Gratuluje Państwu tego, że potrafiliście pokazać swoim życiem jak ważni jesteście nie tylko dla siebie, ale także dla swoich rodzin, dla Polski, dla Nowego Sącza – mówił prezydent Handzel.

Życzenia nieustającej miłości, zgody, zdrowia, szczęścia i radości na dalsze wspólne dni złożyła też seniorom kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń. Wspomniała między innymi o wdzięcznych dzieciach, wnukach i prawnukach.

– Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla dobra rodziny, potrafiliście Państwo pokonać przeciwności losu, jakich nikomu nie szczędzi życie. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło Wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój Jubileusz – podkreślała Monika Lichoń.

Złote Gody świętowali: Barbara i Witold Biedroniowie, Jolanta i Jacek Bolisęgowie, Urszula i Stanisław Brożynowie, Kazimiera i Józef Kościszowie, Jolanta i Władysław Królowie, Maria i Sebastian Mordarscy, Krystyna i Wojciech Najduchowie, Barbara i Antoni Ogórkowie, Monika i Andrzej Olesiakowie, Maria i Stanisław Pałkowie, Maria i Adam Ślipkowie, Krystyna i Józef Wiktorowie, Teresa i Janusz Zającowie, Bogusława i Andrzej Zielińscy.

fot. UM Nowego Sącza

Czytaj też: Nowy Sącz. Na mieszkańców czekają bezpłatne zajęcia sportowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.