13. edycja Karpaty OFFer już za nami. Jak zwykle atrakcji nie brakowało

13. Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki Małopolska Karpaty OFFer już za nami. Jak zwykle było na co popatrzeć i czego posłuchać. W programie tegorocznego wydarzenia każdy mógł znaleźć coś dla siebie i choć momentami pogoda nie sprzyjała, nie zrażało to mieszkańców Sądecczyzny i przyjezdnych.

Osoby, które pojawiły się w piątek trzynastego na nowosądeckim rynku, raczej nie mogły mówić o pechu. Miała tam bowiem miejsce muzyczna inauguracja tegorocznej edycji festiwalu Karpaty OFFer. Na scenie pojawił się zespół Voo Voo oraz Sądecka Orkiestra Kameralna, a pełen magii koncert zakończyły owacje na stojąco. Następnie w Kinie Sokół odbył się seans filmu „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, przygotowany w ramach przeglądu „3 WIZJE – Beksiński, Barbacki, Nikifor”.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się w sobotę wczesnym popołudniem, kiedy to na sądeckich Plantach najmłodsi i nieco starsi mogli obejrzeć spektakl „Niewidzialny książę” Teatru Małgo z Częstochowy. Później na deptaku na ulicy Jagiellońskiej uszy cieszyły jazzowo-swingowe improwizacje muzyczne w wykonaniu big bandu Sea Echo.

Kiedy wieczorem na rynku w Nowym Sączu miały się rozpocząć kolejne występy, pogoda spłatała organizatorom figla. Jednak ulewa i burza nie zraziły publiczności, która cierpliwie czekała na opóźniony spektakl.

– Zgodnie z programem 13. Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki MAŁOPOLSKA KARPATY OFFer, na początek mieli wystąpić artyści Teatru Małgo. Niestety, z powodu nieszczęśliwego splotu wydarzeń, spektakl nie mógł się odbyć. Znalezienie godnego zastępstwa, w tak krótkim czasie, graniczyło z cudem, ale udało się i nasze zaproszenie przyjął Teatr Lalek Bajka z Przysietnicy. W obawie przed kolejną falą deszczu, która uniemożliwiłaby im występ, jako pierwsi zaprezentowali się członkowie grupy ScreamoTrickz, demonstrując swoje umiejętności trickingu, czyli sportu łączącego w sobie elementy sztuk walki, akrobatyki i breakdance – wyjaśniają organizatorzy festiwalu.

Po pełnym emocji sportowym występie przyszedł czas na spektakl pt. „Cenne rady” w wykonaniu Teatru Lalek Bajka. Następnie Teatr Pantomimy Mimo zaprezentował historię spotkania „Pana i Pani O”, a Teatr Ewolucji Cienia zabrał publiczność do średniowiecznej krainy. Z kolei spektakl „Silence – cisza w Troi” w wykonaniu Teatru Biuro Podróży zachwycał nie tylko grą aktorską, ale i przejmującą muzyką, która nadawała występowi wyjątkowego klimatu.

Zakończenie 13. edycji Karpaty OFFer miało miejsce na tak zwanej Starej Sandecję, gdzie w ramach przeglądu filmowego „3WIZJE – Beksiński, Barbacki, Nikifor” wyemitowano dwa filmy: „Portret Polaka” – fabularyzowany dokument o losach sądeckiego artysty Bolesława Barbackiego oraz „Mój Nikifor”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.