13. edycja Karpaty OFFer już za nami. Jak zwykle atrakcji nie brakowało

13. edycja Karpaty OFFer już za nami. Jak zwykle atrakcji nie brakowało

13. Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki Małopolska Karpaty OFFer już za nami. Jak zwykle było na co popatrzeć i czego posłuchać. W programie tegorocznego wydarzenia każdy mógł znaleźć coś dla siebie i choć momentami pogoda nie sprzyjała, nie zrażało to mieszkańców Sądecczyzny i przyjezdnych.

Osoby, które pojawiły się w piątek trzynastego na nowosądeckim rynku, raczej nie mogły mówić o pechu. Miała tam bowiem miejsce muzyczna inauguracja tegorocznej edycji festiwalu Karpaty OFFer. Na scenie pojawił się zespół Voo Voo oraz Sądecka Orkiestra Kameralna, a pełen magii koncert zakończyły owacje na stojąco. Następnie w Kinie Sokół odbył się seans filmu „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, przygotowany w ramach przeglądu „3 WIZJE – Beksiński, Barbacki, Nikifor”.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się w sobotę wczesnym popołudniem, kiedy to na sądeckich Plantach najmłodsi i nieco starsi mogli obejrzeć spektakl „Niewidzialny książę” Teatru Małgo z Częstochowy. Później na deptaku na ulicy Jagiellońskiej uszy cieszyły jazzowo-swingowe improwizacje muzyczne w wykonaniu big bandu Sea Echo.

Kiedy wieczorem na rynku w Nowym Sączu miały się rozpocząć kolejne występy, pogoda spłatała organizatorom figla. Jednak ulewa i burza nie zraziły publiczności, która cierpliwie czekała na opóźniony spektakl.

– Zgodnie z programem 13. Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki MAŁOPOLSKA KARPATY OFFer, na początek mieli wystąpić artyści Teatru Małgo. Niestety, z powodu nieszczęśliwego splotu wydarzeń, spektakl nie mógł się odbyć. Znalezienie godnego zastępstwa, w tak krótkim czasie, graniczyło z cudem, ale udało się i nasze zaproszenie przyjął Teatr Lalek Bajka z Przysietnicy. W obawie przed kolejną falą deszczu, która uniemożliwiłaby im występ, jako pierwsi zaprezentowali się członkowie grupy ScreamoTrickz, demonstrując swoje umiejętności trickingu, czyli sportu łączącego w sobie elementy sztuk walki, akrobatyki i breakdance – wyjaśniają organizatorzy festiwalu.

Po pełnym emocji sportowym występie przyszedł czas na spektakl pt. „Cenne rady” w wykonaniu Teatru Lalek Bajka. Następnie Teatr Pantomimy Mimo zaprezentował historię spotkania „Pana i Pani O”, a Teatr Ewolucji Cienia zabrał publiczność do średniowiecznej krainy. Z kolei spektakl „Silence – cisza w Troi” w wykonaniu Teatru Biuro Podróży zachwycał nie tylko grą aktorską, ale i przejmującą muzyką, która nadawała występowi wyjątkowego klimatu.

Zakończenie 13. edycji Karpaty OFFer miało miejsce na tak zwanej Starej Sandecję, gdzie w ramach przeglądu filmowego „3WIZJE – Beksiński, Barbacki, Nikifor” wyemitowano dwa filmy: „Portret Polaka” – fabularyzowany dokument o losach sądeckiego artysty Bolesława Barbackiego oraz „Mój Nikifor”.

Reklama