11 listopada Stowarzyszenie Visegrad zaprasza na V Bieg Niepodległości

11 listopada o punktualnie o 11.11 spod hotelu Perła Południa w Rytrze wyruszy V Bieg Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Visegrad. Do zdobycia jest 299 medali. 

- Będzie to piękna rodzinna impreza, bez patosu, dla wszystkich chętnych. Do wyboru będą dwa dystanse: 5 km i 10 km prowadzące z pod Hotelu Perła Południa w górę Doliny Roztoki Wielkiej z nawrotem na kolejno 2,5 km i 5 km oraz metą pod karczmą. Po drodze miniemy źródełko miłości, a kawałek dalej pomnik poświęcony Partyzantom Ziemi Sądeckiej - zapowiada Jan Tomasiak z Visegrad Maraton.

- Wszyscy razem wystartujemy punkt 11.11 spod wielkiej biało-czerwonej flagi po odśpiewaniu Hymnu Polski. Na mecie czekać będą na Was specjalne dedykowane na tę okazję medale oraz gorący posiłek w Karczmie nad Potokiem. Po dekoracji zwycięzców przewidujemy wspólne ognisko. 

Każdy uczestnik biegu, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal.

- Nie ma znaczenia, czy na metę wbiegnie, wmaszeruje, czy po prostu wejdzie. Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich, zarówno ścigaczy, miłośników gór i leśnych wędrówek, biesiadników karczmianych, maszerujących o kijkach, po prostu wszystkich. Ważne aby o własnych siłach dotrzeć do mety - zachęca Jan Tomasiak.

Uwaga! Nisza opłata startowa obowiązuje do środy, tj. 11 października. 

Ze szczegółami na temat biegu można zapoznać się TUTAJ. 

Fot. Stowarzyszenie Visegrad.

Car_special_tekst

Wypowiedz się w tej sprawie