10-letni Adam z medalem prestiżowych zawodów

Młody kolarz z sukcesem w międzynarodowych zawodach. Adam Szlaga zdobył brązowy medal w kategorii U-10 podczas Trials World Youth Games, które odbywały się w Wadowicach. Impreza odbyła się pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej - UCI.

Renault2

10-latek jest reprezentantem Miejskiego Klubu Sportowego Trial Ochotnica. Podczas zmagań w Wadowicach dla dziewięcio i dziesięciolatków wystartowało łącznie sześciu Polaków. Oprócz Szlagi byli to: Mikołaj Woźniak, Oliwier Pawlikowski, Jan Jagieta, oraz Krystian i Bartosz Janiszewscy. Najlepszy był reprezentant Hiszpanii, Alvaro Gimenez, który zdobył 60 punktów karnych mniej od Adama, oraz 10 od Czecha, Jiříego Sehnala.

Jest to jak do tej pory największy sukces naszego Klubu w historii. Nie spodziewaliśmy się, że nam się to uda, szczególnie, że zaczęliśmy pracę z dziećmi przed czterema laty. Co cieszy, były to Igrzyska Młodzieżowe organizowane przez najważniejszą kolarską federację, UCI. Pod nią podlegają również największe zawody, takie, jak Tour de Pologne, czy Mistrzostwa Świata w różnych dyscyplinach tego sportu. Do tych zawodów przygotowywaliśmy się od dwóch lat, a Adam zaczął uprawiać trial 5 lat temu - powiedział nam wiceprezes klubu z Ochotnicy, Stanisław Szlaga.

Trial rowerowy jest dyscypliną wymagającą dobrej koordynacji ruchów, precyzji i szybkości. Zawodnicy muszą jak najszybciej i jak najdokładniej pokonać tor złożony z przeszkód o różnym stopniu trudności. Są to między innymi kamienie i pnie drzew. Za błędy przyznawane są punkty karne. Im jest ich mniej, tym lepszą pozycję zajmuje zawodnik.

Fot. Materiały MKS Trial Ochotnica

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.