Zmarł Zbigniew Stępniowski

W wieku 77 lat zmarł Zbigniew Stępniowski, znany działacz piłkarski na ziemi nowosądeckiej.

– Był prezesem Rady Wojewódzkiej Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Nowym Sączu (wcześniej był wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Federacji Sportu w Nowym Sączu), ławnikiem Sądu Wojewódzkiego w Nowym Sączu – informuje Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Sączu. – W roku 1976 był współzałożycielem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, a w latach 1988 – 2001 roku był jego prezesem. Wielki sympatyk Wisły Kraków i Sandecji Nowy Sącz.

W swojej bardzo bogatej pracy zawodowej był m.in. wieloletnim członkiem Prezydium i Zarządu KOZPN a następnie MZPN w Krakowie, przez kilka kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego, a w latach 2008-2012 był  członkiem Komisji Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN. Prekursor rozgrywek halowych o Puchar Prezesa w 5 kat. wiekowych organizowanych nieprzerwalnie od 36 lat. Współzałożyciel Rady Seniorów przy OZPN Nowy Sącz, który brał aktywny udział do samego końca. Zbigniew Stępniowski był honorowym prezesem OZPN Nowy Sącz oraz honorowym członkiem MZPN w Krakowie.

Zbigniew Stępniowski

Za swoją działalność na rzecz rozwoju sportu wśród  licznych odznaczeń  był odznaczonym m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Tarczą Herbową Miasta Nowego Sącza, Medalem  PZPN za „Wybitne Zasługi dla Rozwoju Piłki Nożnej”.”

 

Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Sączu, żegna zasłużonego dla regionu działacza sportowego:

Zbigniew Stępniowski urodził się 8 lipca 1944 roku w Nowym Sącz. Znany, nie tylko w mieście nad Dunajcem, działacz sportowy. Był bratem stryjecznym Aleksandra Stępniowskiego, słynnego przed laty zawodnika Sandecji. Również swą krótką przed laty przygodę zawodniczą rozpoczął w 1958 roku od trampkarzy Sandecji. Wkrótce przeniósł się jednak do nowosądeckiego Startu, w którym dotarł do zespołu seniorów. W latach 1959-1963 w drużynach różnych kategorii wiekowych rozegrał w tym klubie około 80 spotkań. Kontynuowanie boiskowych występów przerwały studnia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po powrocie do Nowego Sącza podjął pracę w PZU, po czym poświęcił się działalności w sporcie. W latach 1973-1976 działał w Komisji Szkolenia w Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu. W roku 1976 był współzałożycielem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, a w roku 1988 już jako prezes stanął na czele Stowarzyszenia i pełnił ją nieprzerwanie do 2001 roku.  Od roku 1976 był zatrudniony w Wojewódzkiej Federacji Sportu, a następnie w Radzie Okręgowej Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Nowym Sączu. Do końca aktywny działacz Rady Seniorów przy MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu.

 

Źródło: http://nsozpn.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.