Najpopularniejsze warianty pokera na świecie

Branża pokera online jest jednym z największych obszarów w całym sektorze gier online. Biorąc pod uwagę atrakcyjność gry, możliwość rywalizacji z innymi i decydujący element umiejętności, łatwo zrozumieć dlaczego setki tysięcy graczy z całego świata, codziennie rywalizuje przy wirtualnych stołach.  Warto jednak pamiętać, że gra w pokera jest pojęciem bardzo ogólnym, ponieważ istnieje wiele różnych odmian – w tym artykule przybliżamy te najbardziej popularne.

Texas Hold’em

Najpopularniejszym wariantem w obecnych czasach bez wątpienia jest Texas Hold’em. Wielu graczy pokochało tę odmianę ze względu na proste zasady. Każdy z uczestników gry otrzymuje po dwie karty i rozpoczyna się pierwsza runda licytacji. Następnie krupier rozdaje trzy kart i kładzie odkryte na środku stołu. Potem mamy kolejną rundę licytacji, i na stole ląduje czwarta karta, a po kolejnej rundzie licytacji piąta. Zwycięzcą rozdania zostanie gracz, który utworzy najsilniejszy układ 5-kartowy. Brzmi banalnie, prawda?

Texas Hold’em szybko zdobył uznanie graczy z całego świata i to właśnie w tej odmianie toczą się dzisiaj najważniejsze i najbardziej prestiżowe turnieje pokerowe, takie jak World Series of Poker czy World Poker Tour. Zasady pokera można poznać w kilka minut, jednak dojście do perfekcji wymaga odpowiedniego czasu i treningu.

Omaha

Druga na liście najbardziej popularnych gier pokerowych jest Omaha. Gra ta jest w wielu elementach podobna do Texas Hold’em, ale z jedną ważną różnicą – Każdemu graczowi rozdawane są 4 karty, zamiast dwóch. Gracze nadal muszą stworzyć najlepszy 5-kartowy układ tak jak w Hold’emie, ale muszą użyć dokładnie 2 z 4 swoich kart własnych oraz 3 z 5 kart wyłożonych przez krupiera.

Większa ilość kart powoduje, że łatwiej jest utworzyć silniejszy układ, a to z kolei przekłada się na dynamikę akcji przy stole. Powszechnie uważa się, że Omaha jest grą o większej wariancji. Warto również wspomnieć, że w obecnych czasach gra Omaha występuje w wielu różnych wariantach, chociaż najpopularniejsza nadal jest ta klasyczna, którą określa się Omaha Hi lub Pot Limit Omaha.

7-Card Stud

Odmiana 7-Card Stud była najpopularniejszym wariantem pokera, zanim popularność zdobył Texas Hold’em. Większość bardziej wiekowych profesjonalistów uważa, że wariant ten wymaga zdecydowanie większych umiejętności niż Hold’em.

W Seven-Card Stud gra od dwóch do ośmiu graczy i nie ma żadnych kart wspólnych. Zamiast tego, gra rozpoczyna się od rozdania dwóch kart zakrytych i trzeciej odkrytej. Łącznie otrzymujesz siedem kart (3 zakryte i 4 odkryte), a twoim celem jest ułożenie najlepszej kombinacji z pięciu kart. W tej odmianie sztuka blefu jest jeszcze bardziej istotna niż w innych wariantach.

5-Card Draw

Oczywiście w zestawieniu najpopularniejszych odmian pokera, nie mogło zabraknąć prawdziwego klasyka, który z pewnością gościł w domu większości z Was. 5-Card Draw to po prostu poker dobierany. Każdy z graczy otrzymuje 5 kart własnych (wszystkie zakryte) i rozpoczyna się pierwsza runda licytacji. Po jej zakończeniu, można wymienić do trzech kart, po czym następuje druga runda licytacji. Gracz z największym układem 5-kartowym wygrywa.

Zasady gry są bardzo proste, a gracze głównie skupiają się na ocenie zachowania swoich przeciwników w poszukiwaniu przewagi. Na przykład liczba kart, które przeciwnik wybiera do wymiany w pierwszej rundzie licytacji, może być wskaźnikiem siły jego ręki.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.