Rozbój na osiedlu Barskim w Nowym Sączu. Sprawca czeka na wyrok w areszcie

Niebieskie światło radiowozu

Właściciel mieszkania zlokalizowanego na osiedlu Barskim w Nowym Sączu został pobity i okradziony przez znajomego. Do zdarzenia doszło 4 czerwca. Sprawca rozboju czeka w areszcie na wyrok.  

– Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 29-latek usłyszał zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – informuje podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Zgłoszenie dotyczące rozboju wpłynęło do nowosądeckiej komendy 4 czerwca, około godziny 8. Jak się okazało, właściciel mieszkania został pobity przez znajomego mu 29-latka, który następnie zabrał mu telefony i pieniądze, po czym wyszedł. Na miejsce przyjechali policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

– Policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawcę jeszcze tego samego dnia około godziny 19.00 na ulicy Batorego. Wcześniej sprawdzali miejsca, w których może przebywać oraz miejski monitoring. Na podstawie materiałów zgromadzonych przez sądeckich kryminalnych, 29-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu do 12 lat więzienia – tłumaczy podkomisarz Grzebyk Dulak.

Sprawca zdarzenia był już wcześniej znany organom ścigania i karany za podobne przestępstwa. Kolejnego dopuścił się w warunkach recydywy.

Źródło: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.