Nowy stadion dla Nowego Sącza!

Nowy stadion dla Nowego Sącza!

Sandecja nie będzie modernizować stadionu piłkarskiego na potrzeby Ekstraklasy. Przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu powstanie całkiem nowy obiekt na ok. 10 tysięcy miejsc – zapowiedział dziś prezydent Ryszard Nowak w wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej. Pierwszy mecz zostanie tam rozegrany 1 lutego 2018 r.

Dotychczasowy stadion, na którym Sandecja rozegra jeszcze tylko jeden oficjalny mecz w I lidze zostanie wyburzony, a w jego miejsce od podstaw zostanie wzniesiony nowy.

– Przez ostatnie dwa tygodnie debatowaliśmy, czy lepiej modernizować, czy może budować od postaw. Obliczyliśmy, że lepiej jest wyburzyć stary obiekt. Łatwiej, szybciej i taniej jest budować niż dostosowywać do wymogów Ekstraklasy ten, który służy piłkarzom obecnie – powiedział prezydent Ryszard Nowak w RTK.

Prezydent zadeklarował, że przy ul. Kilińskiego powstanie nowoczesny stadion, który ma być przystosowany do przyjęcia 8-10 tys. widzów. Nie tylko kibiców piłkarskich, ale też uczestników koncertów i innych masowych imprez. O szacowanie kosztów Ryszard Nowak na razie nie chce się pokusić. Zadeklarował natomiast, że pierwszy mecz na nowym obiekcie Sandecja zagra 1 lutego przyszłego roku.

Na razie do czasu budowy nowego obiektu, Sandecja będzie rozgrywać swoje ekstraklasowe mecze na wynajmowanych boiskach w Mielcu lub Niecieczy. O ostatecznym wyborze miejsca zadecydują względy finansowe. W poniedziałek Ryszard Nowak był w Niecieczy, gdzie całkiem nowy obiekt piłkarski wybudowano w niecały rok.

Obecny stadion – dziś im. ojca Władysław Augustynka – został oficjalnie oddany do użytku 1 maja 1970 r., a podczas inauguracji 10 tysięcy widzów obejrzało mecz międzypaństwowy juniorów starszych Polska – Węgry, zakończony wynikiem 2:3. Projektantem stadionu, który kosztował 6 mln zł, był architekt Wojciech Szczygieł. Wcześniej piłkarze Biało-Czarnych rozgrywali swoje ligowe mecze na tzw. Starej Sandecji przy obecnych al. Wolności.

Czytaj również:

Nieopodal stadionu powstanie parking dla kibiców.

 

Weź udział w konkursie!

Share on twitter
Share on facebook