Nowosądecki raper wkrótce opuszcza więzienie. Kacper HTA: „Jesteśmy po słowie, chcemy nagrać płytę”

Nowosądecki raper wkrótce opuszcza więzienie. Kacper HTA: „Jesteśmy po słowie, chcemy nagrać płytę”

kacper hta

Nowosądecki raper Dawidzior wkrótce wyjdzie na wolność. Jego przyjaciel Kacper HTA zagrał kilka tygodni temu koncert w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich, gdzie przebywa raper z nowosądeckiej Zawady. W sieci pojawił się także klip „Wróg u Bram”, który promuje nową płytę Kacpra. Na teledysku nie zabrakło sądeckiego rapera.

– Jestem świeżo po koncercie w więzieniu w Strzelcach Opolskich, gdzie odsiaduje wyrok Dawidzior HTA. Powiem Wam szczerze, że emocje przy takiej akcji są mega duże. Zaczynaliśmy wchodzić na poważnie w rap razem. Jesteśmy po słowie i plany na album Hipotonii są poważne, jak tylko wyjdzie. Wiem, że sporo osób wiesza na mnie psy za wspieranie go, ale ja jestem nauczony pomagać bliskim, jak trafią na głęboką wodę. Jak wyjdzie z więzienia będzie miał czystą kartę i mam zamiar być typem, który pomoże mu wrócić na dobre tory – mówi Kacper HTA za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Dawidzior nagrał w przeszłości płytę z Maciejem Maleńczukiem. Tworzył Hipotonię. Pierwotnie został skazany na 11 lat pozbawienia wolności, ale część zarzutów została obalona przez obronę. Prawomocny wyrok wyniósł 8,5 roku pozbawienia wolności. W trakcie odbywania kary usłyszał jeszcze kolejny jednostkowy wyrok w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności. Następnie kary objęto wyrokiem łącznym. Nowosądeczanin od dawna posiada prawa do warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Kacper HTA cały czas odpiera społeczne ataki za lojalność względem przyjaciela. Z największymi spotkał się, gdy razem z siedemnastoma innymi muzykami nagrał dla nowosądeczanina utwór „PDW Dawidzior”. Jak sam mówi uczynił to dla wsparcia i „dodania przyjacielowi otuchy”. Na ataki za wspieranie prawomocnie skazanego odpowiedział:

– Życzę wam, żeby wasi bliscy kiedy powinie wam się noga, kiedy narobicie głupot, nie zostawili was na lodzie i wspierali was bez względu na to, co w życiu nawywijacie. Tak jest ze mną i z Dawidem, znamy się kopę lat, zrobiliśmy razem masę za*ebistych rzeczy. To że Dawid poszedł taką stroną, a ja poszedłem taką, to jest życie, po prostu. Ja nie mam zamiaru wypinać się na niego plecami w momencie, w którym znajduje się w bagnie, w którym jest. Tkwi w nim od pięciu lat i naprawdę to jest masakra. Ja trzymam kciuki za Dawida i nie odwrócę się od niego bez względu na to, czy ktoś będzie wieszać na mnie psy – odpowiedział Kacper HTA w swoich mediach społecznościowych.

Czytaj także: Doda jak nastolatka u boku Dariusza Pachuta z Zabrzeży. Sądecki ratownik zaraża artystkę pasjami (zdjęcia)

Fot: instagram / kacperhta (z teledysku „Wróg u Bram”)

Share on twitter
Share on facebook