Nie żyje Kacper Tekieli, prywatnie mąż Justyny Kowalczyk

Nie żyje Kacper Tekieli, prywatnie mąż Justyny Kowalczyk

Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk

Nie żyje Kacper Tekieli, prywatnie mąż Justyny Kowalczyk, utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zginął w Szwajcarii w górach (miejscu, które kochał). Przebywał tam ze swoją rodziną, żoną Justyną i synem Hugo. Portal DTS24.pl podaje informację o śmierci mężczyzny jako pierwszy w Polsce.

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku w Gdańsku. Zajmował się wspinaczką sportową, był instruktorem z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu.Ukończył studia filozoficzne. Jeszcze w sierpniu 2019 roku dokonał podwójnego trawersu Matterhorn (przejście wszystkich czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej). 13 listopada tego samego roku, bez użycia liny pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera. Jego wyczyn podkreślały ogólnoświatowe media.

 

dts24 informuje

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. 2 września 2021 roku na świat przyszedł ich syn o imieniu Hugo.

Śmierć Kacpra Tekieli potwierdziła już także po naszej publikacji dyrekcja Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Ostatni post zmarłego alpinisty pojawił się w mediach społecznościowych we wtorek. Informował wówczas o zdobyciu Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m). Został znaleziony pod lawiną śniegu.

Fot: Justyna Kowalczyk-Tekieli/instagram

Reklama