Młodzi strażacy z Sądecczyzny i Słowacji stanęli dziś w szranki w Brzeznej [film, zdjęcia]

365 młodych strażaków z OSP z całego powiatu nowosądeckiego oraz z zaprzyjaźnionych jednostek ze Słowacji rywalizowało dziś w VI Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. Antoniego Bieniasa. Szybkość, zwinność i dokładność były dziś kluczem do zwycięstwa. Tradycyjnie sportowe zmagania odbyły się w Brzeznej (gmina Podegrodzie).

Zawody oceniano zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników oraz zespoły z poszczególnych jednostek OSP, które mogły się pochwalić najlepszą punktacją.

Zadaniem każdego z zawodników było pokonanie w jak najkrótszym czasie toru, składającego się z czterech 10-metrowych odcinków. Na każdym z etapów biegu dodatkowo należało wykonać zadanie, jak na przykład przeniesienie gaśnicy, łączenie węży pożarniczych, czy przejście pod poprzeczką. Oprócz prędkości ważna była też dokładność. Każdy błąd miał swoje odbicie w punktacji końcowej, a działania zawodnika były dokładnie obserwowane przez sędziów.

Rozpoczęły się Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla MDP w Brzeznej. Więcej informacji i obszerna fotogaleria jeszcze dziś na www.dts24.pl

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Sobota, 1 lutego 2020

Wśród drużyn najlepsze okazały się grupy: chłopców z OSP Olszanka i dziewczyn z OSP Podole Górowa.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli natomiast: Krystian Olchawa z Olszanki oraz Monika Grabska z Gołkowic Górnych.

W tym roku zwycięscy zawodnicy oraz drużyny kwalifikują się do zawodów organizowanych po raz pierwszy na szczeblu wojewódzkim.

Pełne wyniki dzisiejszych zawodów do pobrania TUTAJ.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.