Marsz po życie. Przez Muszynę przejdzie Onkorejs

Marsz po życie. Przez Muszynę przejdzie Onkorejs

W dniach 24 czerwca – 2 lipca 2017 w powiatach nowosądeckim i tatrzańskim będzie gościła grupa uczestników ogólnopolskiej akcji „Onkorejs Granicami Polski”. Grupę tę tworzy kilkaset osób chorych, takich, które chorobę mają już za sobą oraz ich bliscy. Wszyscy uczestnicy marszu będą przekonywali, że rak to nie wyrok.

Organizatorem jest Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie.

– Marsz jest okazją, aby pokazać, że osoby chore na nowotwór są częścią społeczeństwa i odgrywają w nim ważną rolę, dzieląc się swoimi doświadczeniami  – mówi Marzena Gitler, koordynatorka trasy.

Tegoroczny marsz obejmie 18 tras, każda po ok. 100 km.

– W każdej grupie są osoby, które doświadczyły w swoim życiu choroby nowotworowej. Decydują się na marsz, aby sobie i innym pokazać, że rak to nie koniec marzeń, że z chorobą trzeba walczyć i można wygrać. Spotkanym ludziom mówią, jak ważna jest profilaktyka polegająca na regularnych badaniach, nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że jesteśmy zdrowi, a zwłaszcza, gdy coś zaczyna nas niepokoić – dodaje.

– Onkorejs Granicami Polski powstał, by aktywizować osoby chore i pokazać im, że rak to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać oraz po to, by nagłośnić wagę badań profilaktycznych i pokazać, że nieważne, ile ma się lat, jaki ma się status społeczny, ile się zarabia, gdzie się mieszka; rak może dotknąć każdego z nas – zauważa Magdalena Lesiewicz z Fundacji Onkorejs – Wybieram Życie. – Projekt zdejmuje też stygmaty, jakimi obciążona jest choroba onkologiczna. Pokazuje, że raka można wyleczyć i mimo choroby można żyć normalnie korzystając z życia, pracując, podróżując, działając na rzecz innych. Że nie trzeba leżeć w łóżku czekając na śmierć, ale można zrobić dla siebie i dla innych wiele dobrego.

II Onkorejs Granicami Polski – 25.06-1.07 2017 r.:

24 czerwca
przyjazd do Muszyny,
25 czerwca
godz. 10 wyjście na trasę (wspólnie z grupą 19) trasa: Muszyna -Złockie – Schronisko PTTK Jaworzyna Krynicka – Schronisko na Hali Łebkowskiej (ok. 19 km)
26 czerwca
trasa: Schronisko na Hali Łebkowskiej-przez Łomnice Zdrój do Piwnicznej Zdrój (9 km)
27 czerwca
trasa: Piwniczna Zdrój do Jaworków (17 km), nocleg w OSP Jaworki
28 czerwca
Jaworki -Szczawnica (12 km) nocleg lub powrót na nocleg do Jaworek
29 czerwca
Szczawnica – Krościenko 8 km) nocleg w Krościenku lub powrót do Jaworek
30 czerwca
spływ tratwami z Sromowce Wyżne do k. Krościenka (18 km)
1 lipca
Niedzica – przez Łapszankę, Wyżni Konie – Jurgów ( ok 19 km)

Fot. Ilustracyjne – Onkorejs Granicami Polski

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama