Idą jak burza! Sądecki zespół Magik Band koncertuje ze śmietanką krajowego disco polo (zdjęcia)

Idą jak burza! Sądecki zespół Magik Band koncertuje ze śmietanką krajowego disco polo (zdjęcia)

Działalność rozpoczęli w 2012 roku w Krynicy-Zdroju. Teraz ich utwory słuchają miliony osób. Sądecki Magik Band przeżywa właśnie swoje najlepsze momenty. Łukasz Mikulski (lider kapeli) przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że po pandemii nastały najlepsze dla zespołu czasy.

– Już od sześciu, nawet siedmiu lat jesteśmy w tym samym składzie. Cały czas staramy się rozwijać. Gramy coraz więcej koncertów plenerowych, nagrywamy teledyski. Ludzie coraz chętniej zaglądają na nasz youtubowy kanał. Statystyki wskazują, że przy naszej muzyce bawią się dobrze zarówno młodsze jak i starsze osoby – mówi Łukasz Mikulski w rozmowie z portalem DTS24.

Lider zespołu pochodzi z Muszynki. Urodził się w Krynicy-Zdroju. Obecnie mieszka pod Nowym Sączem. Jego kapelę współtworzą: Sylwester Czyszczoń – wokalista i saksofonista, Mateusz Rajski – gitara elektryczna, wokal, Krzysztof Oleksy – gitara basowa oraz Mariusz „Bieber” Sobczak – perkusista.

Nasz rozmówca przyznaje, że pandemia zatrzymała muzyczny rozwój. Wtedy skupił się na budowie domu. Ale razem z końcem pandemii przyszły najlepsze dla zespołu czasy. Łukasz Mikulski jest zarówno autorem tekstów jak i twórcą muzyki do wszystkich najbardziej lubianych utworów Magik Band. Piosenki mają po kilkanaście milionów odsłon. Te najbardziej popularne to: „Góraleczka”, „Madziu”, „Ale Ty jesteś słodka”, „Kieliszki do góry” oraz „O kurde Kaśka”.

– Podczas plenerów mamy okazję grywać z Czadomanem, Boysami, Baciarami czy ekipą Powerplay. Jeździmy po całej Polsce. Fajnie jest patrzeć, że ludzie dobrze się bawią przy naszej muzyce – kończy sądeczanin Łukasz Mikulski w rozmowie z portalem DTS24.

Czytaj także: Kamil z Brzeznej potrzebuje pomocy. Przez nowotwór stracił nogę. „Chciałbym znowu chodzić”

Fot: MagikBand/Facebook

Share on twitter
Share on facebook