Jak doszło do wypadku w 2017 roku? Grupa Krynicka GOPR odpowiada o tym w telewizji [VIDEO]

Jak doszło do wypadku w 2017 roku? Grupa Krynicka GOPR odpowiada o tym w telewizji [VIDEO]

Bohaterami 3. odcinka serialu dokumentalnego ,,GOPR – na ratunek” byli ratownicy krynickiej grupy GOPR, którzy opowiedzieli o tragicznym wypadku, do jakiego doszło 5 września 2017 roku. Niestety wówczas jeden z poszkodowanych zginął na miejscu pod kołami własnego samochodu. 

Serial emitowany jest w stacji Super Polsat, należącej do telewizji Polsat. Opowiada o misji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego pracownicy codziennie z ofiarnością i odwagą niosą pomoc ludziom, którzy w górach doznają różnorakich wypadków.

Tragiczny wypadek 

5 września 2017 roku krynicka grupa GOPR otrzymała zgłoszenie od zdezorientowanego mężczyzny, który zgłosił wypadek samochodowy w rejonie Jaworzyny Krynickiej i wzywał pomocy. Niestety kontakt się urwał i nie udało się ponownie go nawiązać. Nie było wiadomo, w którym dokładnie miejscu miało dojść do zdarzenia, obszar do przeczesania był spory.

Dwóch ratowników na quadzie ruszyło, aby zlokalizować miejsce wypadku. Druga ekipa goprowców, która szkoliła młodzież na Czarnym Potoku z zakresu pierwszej pomocy, otrzymała zgłoszenie od dyżurnego i również ruszyła na miejsce. Ratownikom poruszającym się na quadzie udało się odnaleźć poszkodowanego, który leżał niedaleko samochodu z obrażeniami głowy oraz nogi. Mężczyzna co jakiś czas powtarzał, że był tam jeszcze ktoś inny i jak się okazało, była to prawda. Drugi mężczyzna leżał pod samochodem, niestety na pomoc było już za późno. Zginął na miejscu.

Jak wynika z rekonstrukcji zdarzeń sporządzonej na podstawie relacji ratowników oraz świadków, dwóch mężczyzn miało udać się po drzewo na Jaworzynę Krynicką. Kiedy samochód zakopał się i nie był w stanie ruszyć dalej, pasażer wysiadł i zaczął pojazd pchać z tyłu. Niestety doszło do wypadku i jego noga utkwiła pod kołem pojazdu. Kierowca zaciągnął hamulec ręczny i wybiegł pomóc koledze. Niestety samochód  stoczył się wprost na niego.

Cały odcinek możecie obejrzeć w stacji Super Polsat już w najbliższy piątek (15 listopada) o godzinie 16.30, online na Ipla.tv lub poniżej.

ODCINEK 3 Grupa krynicka GOPR

Źródło: Super Polsat/
GOPR – na ratunek 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.