Nowy stadion dla Sandecji z dodatkami: restauracją, siłownią i sklepami sportowymi

70 tys. zł netto za jeden mecz, tyle będzie kosztować wynajęcie dla Sandecji stadionu od klubu Bruk – Bet Termalica Nieciecza dzięki czemu drużyna Sandecji będzie mogła rozgrywać mecze do momentu dostosowania obecnego stadionu  do wymogów ekstraklasy. Na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, radny Kazimierz Sas, zwrócił się do prezydenta Ryszarda Nowaka z pytaniem o aktualny stan prac nad projektem nowego stadionu oraz o szacowane koszty tej inwestycji.  

Nie umiem dzisiaj powiedzieć, jak będzie wyglądał stadion Sandecji – mówi prezydent Nowak. – Planujemy zbudować obiekt na około 9 – 10 tys. miejsc. Przyglądaliśmy się różnym stadionom, sam oglądałem stadion w Niecieczy i jestem przekonany, że podobny obiekt jest w naszym mieście potrzebny. Dzięki dzisiejszej zmianie budżetowej możliwe  będzie przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, na podstawie którego będzie przygotowany przyszły projekt.

Prezydent podkreśla, iż chciałby, aby stadion powstał w systemie „zaprojektuj – wybuduj”, w którym zarówno prace nad projektem danego obiektu, jak i jego wykonanie powierza się temu samemu zleceniobiorcy.

Na tym etapie mogę powiedzieć, że chcemy, aby przyszły stadion mieścił nie tylko zaplecze sportowe, ale także część restauracyjną, fitness, siłownię i sklepy sportowe. Już dzisiaj zgłaszają się chętni, ale jak będzie dalej, zobaczymy – mówi.

Miasto przygotowuje już mapy, badania geologiczne, a także projekty rozwiązań komunikacyjnych.

Na miejscu dzisiejszego komisu samochodowego powstanie parking. Parking planujemy także przy Bulwarach Narwiku, na wysokości dzisiejszej pętli autobusowej. Prezydent Gwiżdż prowadzi również negocjacje ze szpitalem w sprawie dodatkowych miejsc parkingowych, a dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych zobowiązała się udostępnić swój parking na czas rozgrywek – tłumaczy Ryszard Nowak.

Prezydent przyznaje, że budowa stadionu to trudne przedsięwzięcie i podkreśla, że nie jest w stanie podać w tym momencie ostatecznego kosztu budowy stadionu. ‘

To wszystko okaże się w trakcie projektowania, jedno mogę jednak potwierdzić – będziemy starali się opierać na dofinansowaniu zewnętrznym i są na to szanse – obiecuje.

Projekt ma zostać zrealizowany do końca przyszłego roku. Natomiast już na wiosnę planowane jest oddanie do użytku płyty obecnego stadionu oraz tej jego części, która umożliwi uzyskanie licencji i dopuszczenie do rozgrywek.

fot ilustracyjne pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.