Bartosz Ostałowski – kandydat III edycji Rankingu GLG

Bartosz Ostałowski – kandydat III edycji Rankingu GLG

Sądeczanin, którego pasją od najmłodszych lat była motoryzacja. W jej rozwijaniu nie przeszkodził mu nawet wypadek komunikacyjny, w którym stracił obie ręce. Dziś, 15 lat od tego tragicznego zdarzenia, Bartosz jest wicemistrzem Polski w drifcie z 2019 roku. Jest jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą sportowym, który samochód prowadzi stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. Jest mówcą motywacyjnym występującym na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Stara się wspierać ludzi w osiąganiu sukcesów, a także w rozwoju osobistym. Prowadzi autorski program dostępny w discovery+ na player.pl – „Pasja na Krawędzi”, w którym testuje wyjątkowe, ekskluzywne samochody i rozmawia z inspirującymi osobami ze świata sportu i biznesu o ich pasjach. Ponadto jest artystą i członkiem Wydawnictwa VDMFK, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami.

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2020

  • Realizacja nowego sezonu programu „Pasja na Krawędzi” na platformie VOD Player.pl należącej do TVN SA,
  • Tytuł Motoryzacyjnego Influencera Roku w plebiscycie The Best of Moto 2020 organizowanym przez portal motoryzacyjny Moto.pl,
  • Zwycięstwo w 1. rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodrom Bemowo,
  • Ambasador i Członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga, którą współtworzą również Anna Lewandowska, Kamil Stoch, Mariusz Czerkawski i Adam Krzesiński
  • Tytuł II Wicemistrza Polski w drifcie w klasy PRO2 w sezonie 2019.

Z Sądecczyzną wiąże mnie

Mieszkałem w Nowym Sączu przez całą młodość.

Hobby i ciekawostki zżycia prywatnego i zawodowego

Jest przykładem tego, że ciężka praca jest kluczem do sukcesu. Jego determinacja i talent doceniają ludzie na całym świecie. W lutym 2017 roku, jako pierwszy Polak w historii, wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie „The Grand Tour” prowadzonym przez legendarną trójkę z „Top Gear”. W zorganizowanym drift battle pokonał Richarda Hammonda.

Ponadto, wziął udział w klipie promującym paraolimpiadę w RIO 2016, a także w wideo zrealizowanym we współpracy z Renault Sport Formuła One Team. W klipie przyjął wyzwanie kierowcy F1 – Nico Hülkenberga i driftował pomiędzy bolidami Formuły 1 o wartości setek tysięcy funtów.

Wróć na GŁOSOWANIE PUBLICZNOŚCI i oddaj głos na swojego faworyta.

Fot. Arch. Bartosza Ostałowskiego