Świadomy i szczęśliwy rodzic to szczęśliwsze i silniejsze dziecko! Dołącz do Akademii Smart Rodzica

Świadomy i szczęśliwy rodzic to szczęśliwsze i silniejsze dziecko! Dołącz do Akademii Smart Rodzica

Martwisz się, bo twoje dziecko jest wycofane i cały wolny czas spędza przed komputerem i telefonem? A może chciałbyś, by było bardziej samodzielne i pewne siebie? Mieliście wspaniały kontakt, ale kiedy pojawiła się kolejna pociecha, wszystko uległo zmianie? Nie lekceważ problemów swojego dziecka, bo to Ty odpowiadasz za to, jakiego człowieka ukształtujesz. To może być odpowiedni moment, by coś zmienić lub dowiedzieć się czegoś nowego. W Nowym Sączu rusza kolejna edycja niezwykłej Akademii SMART Rodzica.

Iza i Kasia są założycielkami firmy SMART Instytut Szkolenia i Eventy i na co dzień udowadniają, że da się pogodzić obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Obie są mamami i na pewno jedno można o nich powiedzieć – kreatywności im nie brak. Nie dawno wystartowały z kolejną inicjatywą i otworzyły Akademię SMART Rodzica, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo nie jest to typowa szkoła, w której głównie słucha się wykładów, ale po kolei…

– Jako mamy, brałyśmy udział w różnych warsztatach skierowanych do rodziców, poruszających wiele kwestii związanych z wychowaniem dzieci. Udział w tego typu wydarzeniach pomagał nam w rozwiązywaniu często trudnych sytuacji wychowawczych, pozwolił nam wzbogacić swoją wiedzę i być bardziej świadomym rodzicem – wyjaśnia Iza.

Okazało się, że w Nowym Sączu próżno było szukać podobnych spotkań, dlatego też Izabela Mandryk i Katarzyna Gieniec-Sarna postanowiły to zmienić. – Nie było takich warsztatów, a jak wynika z rozmów z rodzicami i naszej obserwacji – potrzeba była i jest ogromna – dodają. Zorganizowały cykliczne warsztaty pod kierunkiem psycholog Sabiny Wiercioch, które znacznie różnią się od typowych szkoleń składających się w głównej mierze z wykładów. Pierwsza edycja odbyła się wiosną i cieszyła niemałym zainteresowaniem. Teraz też sporo rodziców zapisało się już na kolejne warsztaty, które wkrótce ruszają. Rodzice napotykają wiele problemów ze swoimi pociechami, z którymi nie wiedzą jak sobie radzić, a na prywatne wizyty u psychologa nie pozwala ich domowy budżet, dlatego tak chętnie biorą udział w inicjatywie Izy i Kasi.

Rodzice chcą być SMART

Akademia SMART Rodzica to cykl czterech warsztatów, które odbywają się raz w miesiącu w formie dwugodzinnych spotkań. Organizatorzy przyznają, że zależy im na miłej atmosferze. Rodzice mogą podczas picia kawy, czy herbaty i przegryzania ciasteczek wymienić się doświadczeniami w atmosferze wzajemnego zaufania i szacunku, a to wszystko pod okiem psychologa.

Poniższe opisy zachowań brzmią znajomo, prawda? 

->Po raz kolejny zostaliście szczęśliwymi rodzicami. Cieszycie się, bo Wasza rodzina się powiększyła, ale martwi Was zachowanie starszego rodzeństwa, które po pojawieniu się nowego członka rodziny zachowuje się inaczej. Staje się bardziej płaczliwe lub nerwowe, absorbujące w swoim zachowaniu. Czasami zaczyna mówić jak dzidziuś, chce na rączki, żeby je lulać. Brzmi znajomo? Może to być oznaką RYWALIZACJI RODZEŃSTWA. Jak sobie z tym radzić, jak przygotować swoje dziecko na przyjście kolejnego potomka oraz jakie znaczenie ma kolejność urodzin dowiecie się na pierwszym tegorocznym spotkaniu, który odbędzie się już w najbliższym tygodniu – 19 września (od 16-18). 

->Twoje dziecko jest wycofane, milczące, zamknięte w sobie, a swój czas najchętniej spędza we własnym pokoju przed komputerem lub co gorsze – okalecza się? Jest niepewne siebie, a swoją ocenę uzależnia od opinii innych osób? Prawdopodobnie ucieka w świat wirtualny, bo tam może być zupełnie kimś innym, bohaterem, którego wszyscy lubią. Jak pomóc swojemu dziecku, jak podnieść jego zaniżoną samoocenę i budować w nim poczucie własnej wartości, dowiecie się na drugich warsztatach o nazwie ,,KSZTAŁTOWANIE POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI U DZIECI”, który odbędą się 17 października.

-> Robisz wszystko za swoje dziecko, a wieczorami jesteś tak zmęczony, że nie wiesz jak się nazywasz? Kiedy w przedszkolu dzieci idą na spacer, muszą zawsze czekać na Twoją pociechę, bo nie potrafi ona sama sobie ubrać butów i kurtki? W oczach kolegów i koleżanek staje się mało atrakcyjna, słaba. Twoje dziecko natomiast utwierdza się w przekonaniu, że nie umie, jest wolniejsze i słabsze od innych. Jak z tym walczyć, nauczyć je samodzielności, która jest kluczową kwestią rzutującą na radzenie sobie w życiu? Przyjdź na trzecie spotkanie ,,SAMODZIELNOŚĆ MOJEGO DZIECKA”, które odbędzie się 14 listopada. Nie od dziś przecież wiadomo, że samodzielne dzieci lepiej radzą sobie w przyszłości, są bardziej odpowiedzialne, potrafią podejmować własne decyzje i bronić swoich racji.

-> Twoje dziecko zadaje mnóstwo pytań dotyczących porodu, ciąży, seksu, a Ty nie wiesz jak z nim rozmawiać, jak zareagować, kiedy porusza te tematy? Dzieci chętnie i bez skrępowania oglądają i doświadczają swojego ciała, są także ciekawe ciała innych osób. Niestety my jako dorośli nie potrafimy, wstydzimy się rozmawiać na tematy związane z seksualnością, nagością. W głowie kłębią się nam myśli, co odpowiedzieć pociechom. Jak zapewnia psycholog, zrozumienie, że dziecko jest istotą seksualną, pozwala zapobiec w jego późniejszym wieku różnym zaburzeniom związanym z życiem seksualnym. Jakie wzorce zachowania rodziców są prawidłowe? Jak nigdy nie należy się zachowywać oraz jak ważne są relacje między matką a ojcem, opowie psycholog Sabina Wiercioch podczas czwartych warsztatów o nazwie ,,SEKSUALIZM WIEKU DZIECIĘCEGO”, które zakończą cykl spotkań w ramach drugiej edycji Akademii SMART Rodzica. Odbędą się one 12 grudnia (szczegóły na plakacie obok).

Akademia SMART Rodzica

Zajęcia prowadzone są przez znaną i lubianą psycholog, która z entuzjazmem podeszła do pomysłu Izy i Kasi. Jak wyjaśniają inicjatorki Akademii – Sabina Wiercioch jest absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i posiada tytuł Ambasadora Edukacji nadany przez Fundację VITAL. Pani Sabina specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także z ich rodzicami. Prowadzi warsztaty, głównie dla nauczycieli i rodziców, na terenie całego kraju. Obecnie pracuje jako psycholog w Niepublicznym Przedszkolu „DANAPIS” w Nowym Sączu i ma prywatną praktykę psychologiczną.

Tematy spotkań w Akademii SMART Rodzica dobierane są zgodnie z potrzebami uczestników i sugestiami pani psycholog. Za nami jest już pierwsza edycja warsztatów, która ruszyła wiosną tego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród tematów spotkań znalazły się wtedy: ,,Media w świecie dziecka”, ,,Normy i zasady”, ,,Moje dziecko nie chce jeść” oraz ,,Jak pracować z emocjami dzieci”. W warsztatach uczestniczyło sporo osób, chcących stać się lepszymi, bardziej świadomymi rodzicami dla swoich pociech.

– Było to dla nas dużym sukcesem i potwierdzeniem zasadności realizacji takiej inicjatywy na rynku lokalnym – przyznaje Iza. – W trakcie trwania I edycji wiedziałyśmy już, że na jesień wystartuje kolejna edycja z nowymi tematami – dodaje Kasia.

II edycja 

Już 19 września rusza II edycja Akademii SMART Rodzica. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych problemami z jakimi muszą się zmierzać na niełatwej i wyboistej drodze rodzicielstwa oraz dla wszystkich, którzy lubią ciekawie spędzić czas.

Koszt warsztatów

– Można zgłosić się na dowolną ilość warsztatów, ale zachęcamy do skorzystania z całego cyklu – wtedy oprócz atrakcyjnej ceny dostaniesz szansę na wylosowanie wspaniałych nagród oraz otrzymasz Dyplom SMART Rodzica – wyjaśniają organizatorzy.

Jeśli zapiszesz się na cały cykl Akademii SMART Rodzica zapłacisz 220,00 zł /os  (wtedy każde warsztaty po 55,00 zł)
Cena 3 wybranych warsztatów – 195,00 zł/os
Cena 2 wybranych warsztatów – 150,00 zł/os
Cena pojedynczego warsztatu – 80,00 zł/os

Gdzie się zgłosić?
SMART Instytut Szkolenia i Eventy
Ul. Nawojowska 160, 33-300 Nowy Sącz
www.smartinstytut.pl

Zapisy on-line
http://smartinstytut.pl/harmonogram-szkolen/
e:  [email protected]
t:  784-107-575; 604 626 567

Partnerzy

Akademia SMART Rodzica ma licznych partnerów, którzy wspierają inicjatywę, podobnie jak podczas pierwszej edycji. Dzięki nim, na rodziców, którzy uczestniczą w całym cyklu szkoleń, czekają atrakcyjne niespodzianki. Nagrody rozlosowane zostaną podczas ostatnich warsztatów całego cyklu.

Podczas II edycji Akademia SMART Rodzica po raz pierwszy współpracuje z Wyższą Szkoła Biznesu – National-Louis University, dlatego też zajęcia będą się odbywać w siedzibie uczelni przy ulicy Zielonej w Nowym SączuWSB-NLU jest partnerem honorowym Akademii i wychodzi ze specjalną ofertą, oferując w stu procentach interaktywne studia na kierunku Zarządzanie i zniżkę 10% dla kobiet w ciąży i mam z dzieckiem do 1 roku życia.

 

Wśród tegorocznych partnerów Akademii SMART Rodzica znaleźli się też:

materiał sponsorowany

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.