Marcin Gawron z STT FAKRO podwójnym mistrzem Polski!

Marcin Gawron, zawodnik Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego FAKRO wywalczył podwójny złoty medal podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w ubiegły weekend w Gliwicach.

W finale turnieju 29-latek z Nowego Sącza pokonał Bartosza Wojnara (Beskidy Ustroń) oddając mu zaledwie jeden gem i wygrywając mecz 6:0 6:1.

Gawron wystartował również w deblu, partnerując Mateuszowi Kowalczykowi. Duet został rozstawiony z numerem pierwszym i bez większego problemu triumfował w imprezie, nie tracąc po drodze nawet seta. W finale tenisiści pokonali Karola Drzewieckiego i Macieja Smołę.

Za finał, który Marcin Gawron pewnie wygrał, otrzymał dziką kartę do turnieju Pekao Szczecin Open, czyli najstarszego polskiego Challengera.

91. Mistrzostwa Polski rozgrywane były na kortach w Gliwicach a ich organizatorem było miasto Gliwice oraz Fundacja Radan. Pula nagród tego turnieju wynosiła 60 tysięcy złotych.