Sylwestrowa bijatyka – sprawcy usłyszeli zarzuty

Wojnarowa 2Policjanci Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali i postawili zarzuty 10 mężczyznom, którzy pobili uczestników zabawy sylwestrowej w Wojnarowej.

1 stycznia, około godziny 3. w Wojnarowej doszło do pobicia. W tym czasie policjant wracający ze służby do domu zauważył, że w pobliżu jednego z lokali grupa około 10 mężczyzn bije uczestników zabawy sylwestrowej. Policjant natychmiast poinformował o tej sytuacji oficera dyżurnego i podjął interwencję. Na miejscu zdarzenia zatrzymano jednego mężczyznę, a skierowani do Wojnarowej policjanci zabezpieczyli przedmioty, którymi sprawcy pobili uczestników zabawy –  były to między innymi metalowe pałki teleskopowe i przemysłowy tłuczek do ziemniaków. W wyniku pobicia pięciu poszkodowanych mężczyzn trafiło do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia, w efekcie podjętych działań grybowscy policjanci ustalili kolejnych 9 osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu, a sześciu z nich zostało zatrzymanych. Na  podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze przedstawili zarzuty 10 osobom. Zarzucili im, że 1 stycznia wzięli udział w pobiciu uczestników zabawy sylwestrowej w miejscowości Wojnarowa, bezpośrednio narażając ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dodatkowo postępowanie podejrzanych zostało uznane za występek o charakterze chuligańskim. Ponadto usłyszeli zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego funkcjonariusza oraz używanie wobec niego przemocy. Za wyżej wymienione czyny grozi kara do pięciu lat pozbawiania wolności. Dwóch mężczyzn usłyszało też zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi za co grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali się karze. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie dokonali tymczasowego zajęcia mienia na kwotę 2550 złotych tytułem kary grzywny, która została nałożona na mężczyzn i skierowali wniosek do prokuratury o wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym.

 Sprawcami pobicia byli mieszkańcy gminy Grybów w wieku od 17 do 28 lat.

Źródło: KMP w Nowym Sączu