Stary Sącz ma strefę ekonomiczną. Będą nowe miejsca pracy

Stary Sącz ma strefę ekonomiczną. Będą nowe miejsca pracy

1 lipca weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które rozszerza SEE o podstrefę Stary Sącz. Inwestorzy będą mieli do dyspozycji 2 hektary gruntów przy ul. Wielki Wygon, a w całej starosądeckiej Strefie Aktywności Gospodarczej już 7 ha.

Konsekwentnie realizujemy to, co założyliśmy kilka lat temu: w Starym Sączu muszą powstawać nowe miejsca pracy – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. – Starosądecka Strefa Aktywności Gospodarczej to jeden z najistotniejszych elementów naszej strategii, a przedsiębiorcy to najważniejszy bodaj składnik naszej wspólnoty samorządowej, jeden z najważniejszych warunków rozwoju

Specjalne Strefy Ekonomiczne to miejsca, w których duże firmy mogą liczyć na różne zwolnienia podatkowe. Zwolnienia te dotyczą podatków należnych budżetowi państwa, a nie lokalnemu samorządowi. 2013 Rada Ministrów zmieniła 14 rozporządzeń dotyczących SSE, przedłużając funkcjonowanie stref do 31 grudnia 2026.

– Krakowski Park Technologiczny, czyli spółka, która zarządza krakowską Specjalną Strefą Ekonomiczną reklamuje się hasłem: Po sukces przyjdź do Krakowskiego Parku Technologicznego. Dziś można powiedzieć: Po sukces przyjdź do Starego Sącza  – mówi Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza i dodaje, że SEE obejmie dokładnie 1,91 ha gruntu wokół starej oczyszczalni. – Są zainteresowane firmy, grunt sprzedamy oczywiście w drodze przetargu.

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starym Sączu to najważniejsza część większej całości, czyli Starosądeckiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Będą ją tworzyć trzy obszary: działki scalane i wykupywane przez samorząd wokół ul. Wielki Wygon, na Piaskach i w rejonie przy rondzie Jana Pawła II. Łącznie do dyspozycji przedsiębiorców jest 7 ha gruntów.

fot. Urząd Miasta Stary Sącz

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama