Sądeczanka Kamila Nowak została wicemistrzynią Europy Kyokushin Karate

13-letnia Kamila Nowak reprezentowała Nowosądecki Klub Sportowy podczas 31. Mistrzostw Europy Kyokushin. W zawodach, które odbyły się w Świnoujściu wzięło udział 412 zawodników z 24 państw.

Poranny trening na plaży przy odgłosach japońskiego bębna Taiko oraz szumu morskich fal na pewno na długo zostaną w pamięci sądeckich zawodników. Seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodziki walczyli w kategoriach wagowych kumite i kata.

Nowy Sącz reprezentowali: Kamila Nowak, Klemens Ogórek, Dominik Leśniak oraz trener – sędzia karate shihan Andrzej Krawontka. Podczas zawodów sędziował Hiszpan, prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero.

Kamila Nowak przegotowywała się do startu w Mistrzostwach Europy na Klubowym Zgrupowaniu Szkoleniowym w Wapiennem i kolejno na Zgrupowaniu Kadry Narodowej w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem. Startowała także w kategorii kata, w której po dobrej prezentacji technik karate w tzw. walce z cieniem, znalazła się w klasyfikacji tuż za podium – informuje Andrzej Krawontka.

Klemens Ogórek i Dominik Leśniak walczyli w kategorii kumite juniorów – 70 kg.

Klemens Ogórek w pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem z Bułgarii. Runda zakończyła się po kilkunastu sekundach – wygrał Klemens. Niestety złamał regulamin walki sportowej i nie został dopuszczony do kolejnych rund.

Dominik Leśniak pokonał zawodnika z Hiszpanii. W kolejnej walce rywalizował o wejście do półfinału z  zawodnikiem z Koszalina.