Nowy Sącz: Jolanta Cichoń mistrzynią Europy w kickboxingu

Sądeczanka Jolanta Cichoń, reprezentująca nowosądecki klub UKS Evan zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów, które odbyły się w Skopje w Macedoni. Wywalczyła go w kategorii +70 kg w rywalizacji juniorek w formule full contact.

W walce półfinałowej pokonała Farstad Grottem Marlene z Norwegi, wygrywając w 2 rundzie po serii kopnięć przez niezdolność zawodniczki do walki (AB II). Natomiast w walce finałowej Jola spotkała się z reprezentantką Turcji Sari Melek, z którą wygrała po zaciętej walce na dystansie 3 rund (po 2 minuty) jednogłośną decyzją sędziów (3.0).

– Z zawodniczką z Turcji Jola walczyła już w roku ubiegłym podczas Mistrzostw Świata w Dublinie. Tam w walce finałowej nasza „fighterka” również wygrała przez jednogłośną decyzję, zdobywając Mistrzostwo Świata – mówi trener Krzysztof Bulanda.

Jola pomimo młodego wieku 17 lat ma już na swoim sportowym koncie złota z Mistrzostwa Świata (2014, 2016) oraz dwa złote medale Mistrzostw Europy, zdobyte 2015 roku i podczas zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy w Skopje.

Drugą sądecką reprezentantką na macedońskiej macie była Blanka Prechitko, która rywalizowała w grupie wiekowej kadetów. Blanka na zawodach rangi międzynarodowej rywalizowała po raz pierwszy, a podczas walki musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej zawodniczki z Grecji.

– Blanka w tym roku wywalczyła des wicemistrzostwa Polski w grupie kadetów, ma ogromny potencjał i wierzymy, że w przyszłości będzie wraz z Jolą zdobywać złote medale dla Nowego Sącza – dodaje trener UKS EVAN.