Muszynianka bliska wygranej w Derbach Małopolski

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna tym razem w Krakowie rozgrywały swój kolejny mecz w Orlen Lidze.

Przeciwnikiem „Mineralnych” była tamtejsza Trefl Proxima. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego idealnie weszły w to spotkanie. Świetnie funkcjonowały atak i gra w obronie. Siłą Małopolanek był monolit. Krakowianki niewiele mogły zdziałać. „Mineralne” obroniły dwie piłki setowe i pierwszy set zakończył się triumfem gości 27:25. Kolejne partie zwiastowały więc wielkie emocje. Tak się właśnie stało. W drugiej części meczu Muszynianka grała jeszcze lepiej i szybciej, dzięki czemu wygrała 25:18. Seriami punktował zwłaszcza duet Aleksandra Wójcik i Roksana Brzóska.

Niestety później coś się zacięło. Zamiast wygranej w kolejnym secie i tym samym całego meczu był szereg prostych błędów i porażka 22:25. Gospodynie podbudowane powrotem do gry zaczęły dominować na placu boju. Pavan, Paszek i Łukasik grały bez respektu dla przeciwnika i co chwilę zaskakiwały Muszyniankę. Efektem gloria 25:14 i wyrównanie stanu rywalizacji. Tie-break gospodynie także rozstrzygnęły na swoją korzyść. Siatkarki z uzdrowiska po prostu nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom, który z minuty na minutę grały coraz lepiej. Trefl i tym razem pokazał klasę zwyciężając 15:8.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Trefla Proximy była Pavan (20), Paszek (18) oraz Łukasik (15). Po stronie Polskiego Cukru Muszynianki najwięcej oczek zdobyły Bociek (14), Brzóska (14) oraz Wójcik (12). W całym spotkaniu Trefl Proxima znacznie lepiej radził sobie w zagrywce, bloku oraz skuteczności ataku. W tabeli dzięki zwycięstwu Trefla obie ekipy zbliżyły się do siebie na pięć punktów (Polski Cukier Muszynianka – 7. 27 pkt, Trefl Proxima Kraków – 8. 22 pkt.) – informuje oficjalna strona internetowa Polskiego Cukru Muszynianki.

Trefl Proxima Kraków – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:14, 15:8).

Już niebawem na łamach internetowego Dobrego Tygodnika Sądeckiego wywiad z trenerem Muszynianki Bogdanem Serwińskim!