Mamy podium na lodowcu! Kryniczanka Natalia Tomasiak zajęła 3. miejsce w Glaciar 3000 Marathon

Kryniczance Natalii Tomasiak udało się zdobyć trzecie miejsce w 10. edycji biegu górskiego Glacier 3000 Run&Marathon, odbywającego się w miejscowości Gstaad w Szwajcarii. Meta znajdowała się na lodowcu Les Diablerets, na wysokości trzech tysięcy metrów.

Zawodniczka Salomon Suunto Team Natalia Tomasiak rozpoczęła bardzo dobrze, od razu biegnąc w grupie czołowych zawodniczek. Około 8 km wysunęła się na prowadzenie, ale nie zdołała na dobre uciec rywalkom. Na 20 km straciła prowadzenie na rzecz Andrei Huser, która stale już powiększała przewagę nad Natalią.

Do 31 km, czyli do stacji początkowej kolejki Reusch Natalia utrzymywała drugą lokatę, a przed zawodniczkami było jeszcze „tylko” 11 km, ale aż 1700 metrów w górę. Natalia, której silna stroną są podbiegi tym razem nie zdołała odeprzeć ataku Coriiny Zeller, która awansowała tym samym na drugie miejsce nie oddając go do końca.

Na 3 km przed metą do Natalii niebezpiecznie zbliżyła się kolejna zawodniczka, ale Natalia zdołała się zmobilizować i w końcówce zdołała powiększyć przewagę nad rywalką. Tym samym utrzymała swoją pozycję i na 3. miejscu finiszowała na mecie usytuowanej na wysokości 3000 metrów.

Niespełna miesiąc temu Natalia wygrała w zawodach Stubai Ultra Trail – zawodach o podobnym charakterze i profilu z metą również usytuowaną na lodowcu.

Zwyciężyła Andrea Huser była Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim, druga zawodniczka UTMB z 2016 roku. Drugie miejsce zajęła Corrine Zeller, która była m.in. trzecia na trasie tegorocznego Zemratt Marathon.

O sportowych wyczynach Natalii pisaliśmy również w tekście: Kryniczanka Natalia Tomasiak wśród faworytów Pucharu Świata Skyrunning Extreme!