Bejory na kołach

Bejory na kołach

Dla rowerzystów dwu- i trójkołowych, którzy chcą sprawdzić się w trasie pod górkę, a później  totalnie odpocząć jadąc w dół bez konieczności pedałowania mam zaproszenie: dołączcie do Bejorów!

Bejor w ryterskiej gwarze znaczy: „głupek”.  Miejsce, w którym się znajdziemy  jest wyjątkowe, bo możemy tam spotkać tłum biegających i zasuwających pod górkę i na dół na rowerach ludzi, których łączy kilka cech:

  1. mają ogromne poczucie humoru
  2. mają do siebie dystans
  3. wpisują się na mecie do zeszyciku „Bejorów”
  4. lubią biegać i jeździć na rowerach

Co roku w Rytrze odbywa się Bieg Bejorów pod górę. To mająca wieloletnią już historię impreza sportowa, w której każdy jest zwycięzcą, a co najważniejsze – żeby zwyciężyć można biegać na nogach i można „zasuwać” na rowerze, szczególnie jeśli nogi odmawiają posłuszeństwa i jeśli można dosiąść roweru trzykołowego… Niektórzy biegają z dziećmi na barana, inni pchając dziecięce wózki, ważne, żeby wspólnie z dystansem, bez sztywnych reguł cieszyć się aktywnością.

Kto trasę przemierzy i wpisze się do zeszyciku ukrytego na jej krańcu, ten Bejor i basta! 🙂

Oto przepis jak dotrzeć na start: gdy wjedziemy do centrum Rytra od strony Nowego Sącza, kierujemy się w prawo przez przejazdy kolejowe w stronę Hotelu *** Perła Południa i wyciągu narciarskiego Ryterski Raj. Po minięciu kościoła po lewej stronie dojeżdżamy do skrzyżowania (koło szkoły podstawowej. Na skrzyżowaniu kierujemy się nie w stronę Hotelu *** Perła Południa, tylko w lewo kierunek: Roztoka Ryterska. Od skrzyżowania jedziemy cały czas w górę drogą, aż do leśniczówki, gdzie znajduje się  parking (ok. 2,5 km od skrzyżowania).

meta:)

Jeśli masz wypracowaną już kondycję, przejedź tę trasę rowerem. Jeśli dopiero nad nią pracujesz – zapakuj rower do samochodu, zaparkuj samochód na parkingu pod leśniczówką i wystartujesz na oficjalnym starcie dorocznego jesiennego Biegu Bejorów.

Trasa Bejorów biegnie wzdłuż drogi leśnej Leśnictwa Mała Roztoka. Rozpoczyna się ok. 1km poniżej szlabanu koło leśniczówki, na wysokości 42 m.n.p.m. a kończy pod kapliczką, przy budynku pod Kramarką na wysokości 706 m.n.p.m

W 20% pokryta jest asfaltem, w 80% jest bitą drogą leśną.

Przewyższenie 282 m. Długość trasy ok. 4800m, zatem unosi się średnio o 1 m na  dystansie 17m.

Skrzynka z zeszycikiem Bejorów na mecie trasy;)

Gdy znajdziesz się na mecie, znajdź wśród drzew nad Kramarką drewnianą skrzyneczkę, w której Bejory mają swój zeszyt z wynikami. Wpisz ile czasu zajęło Ci pokonanie trasy, zanotuj temperaturę (termometr obok skrzynki na drzewie) i pozostaw po sobie ślad: imię i nazwisko.

I już jesteś Bejorem.

Gratuluję!

Magdalena Kotlarz

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama